Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

"Sieciówka" tylko z kolejki

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Bilety miesięczne czy kwartalne, ważne od 1 maja, będzie można kupić dopiero po odstaniu w kolejce. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego nie tylko zafundował pasażerom wątpliwą podwyżkę, ale także stres i stratę czasu.
- Mam bilet kwartalny - alarmuje Czytelniczka. - Nauczona przykrym doświadczeniem zawsze kupuję go z wyprzedzeniem. Niestety, znaczek ważny od 1 maja jest w Szczecinie nieosiągalny.

Pasażerowie, którzy z kwitkiem odchodzą od kas, dowiadują się jedynie, że biletów i znaczków o nowych nominałach jeszcze nie ma. ZDiTM ich jeszcze nie wydrukował, ale chyba się niezbyt tym przejmuje. Zatem kolejki przed kasami będą się ustawiać w następnym tygodniu i nic się na to nie poradzi.

- Bilety miesięczne wprowadzane były zawsze do sprzedaży pomiędzy 23. a 25. dniem każdego miesiąca - tłumaczy Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM. - Brak biletów na maj jest spowodowany faktem, że nie ma możliwości sprzedaży biletów według nowej taryfy, uchwalonej przez Radę Miasta Szczecina przed jej uprawomocnieniem.

Zgodnie z przepisami nowy cennik biletów, obowiązujący od 1 maja, mocy prawnej nabiera dopiero 30.04.2007 r. Dopiero wtedy w kasach ZDiTM pojawią się bilety i znaczki do sieciówek o nowych nominałach. Niestety, dla pasażerów to żadne pocieszenie. Bo ZDiTM od lat namawia do kupowania znaczków ze znacznym wyprzedzeniem. Tym razem jest to niemożliwe, więc kolejek przed kasami nie unikniemy.

źródło: Kurier Szczeciński

18 komentarzy