Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Kto nas będzie woził?

Maciej Janiak, Głos Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Dziś będzie wiadomo, ile pieniędzy za wożenie szczecinian chcą przedsiębiorstwa autobusowe i ile jest w stanie dać za to miasto.
Zgodnie z założeniami przetargu koperty z ofertami na wożenie pasażerów autobusami na prawo- i lewobrzeżu miały być otwarte ponad tydzień temu. Nie zostały, bo w międzyczasie do warunków zamówienia Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego wprowadził zmiany.

Umowa, która ma być zawarta z firmami autobusowymi będzie obowiązywała od 1 czerwca do końca 2008 roku. Trasy podzielono tak jak dotychczas, na dwa pakiety, czyli obsługę prawo- i lewobrzeża oraz połączenia obu części miasta.

Do przejechania będzie prawie 20 mln kilometrów. ZDiTM nie zdradza na razie, ile pieniędzy jest w stanie na to wydać, zapewnia jednak, że przetarg został tak skonstruowany, by sieć komunikacyjną można było restrukturyzować bez ogłaszania kolejnego przetargu.

W tej chwili za jeden kilometr SPA "Dąbie" dostaje 4,21 zł brutto, a SPA "Klonowica" 4,66 zł. Od dawna w przypadku przetargów możliwości finansowe i wymagania przewoźników rozmijały się.

źródło: Głos Szczeciński

5 komentarzy