Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

Znów zmiany na Gumieńcach

za ZDiTM,

dodane przez torwid; zmodyfikowane

28 kwietnia rozpocznie się kolejny etap budowy ronda Gierosa na skrzyżowaniu ulic Ku Słońcu, Derdowskiego, Okulickiego i Europejskiej. Spowoduje to kolejne zmiany w organizacji komunikacji miejskiej.
Autobusy linii 53 kursować będą na trasie Stocznia Szczecińska - Pomorzany Dobrzyńska według specjalnego rozkładu jazdy. W kierunku Pomorzan od przystanku "Kmieca" trasa będzie przebiegać ulicami: Derdowskiego, Świerczewską (przystanek "Świerczewska - Derdowskiego"), Santocką, Ku Słońcu (przystanek "Szkoła Salezjańska"), Kwiatową (przystanek "Gumieńce"), Okulickiego i Europejską do ulicy Dworskiej (przystanek "Ku Słońcu") i dalej na zwykłej trasie. W kierunku Stoczni Szczecińskiej od przystanku "Ku Słońcu" zlokalizowanego na ulicy Dworskiej autobusy będą kursować ulicami: Ku Słońcu, Santocką i 26 Kwietnia do ulicy Derdowskiego (przystanek "Kmieca") i dalej zwykłą trasą.

Autobusy linii 60 kursować będą na trasie Stocznia Szczecińska - Cukrowa według specjalnego rozkładu jazdy. W kierunku Cukrowej od przystanku "Kmieca" trasa będzie przebiegać ulicami: Derdowskiego, Świerczewską (przystanek "Świerczewska - Derdowskiego"), Santocką, Ku Słońcu (przystanek "Szkoła Salezjańska"), Kwiatową (przystanek "Gumieńce") do ulicy Okulickiego (przystanek "Kwiatowa") i dalej na zwykłej trasie. W kierunku Stoczni Szczecińskiej od przystanku "Ku Słońcu" zlokalizowanego na ulicy Okulickiego autobusy będą kursować ulicami: Ku Słońcu, Santocką i 26 Kwietnia do ulicy Derdowskiego (przystanek "Kmieca") i dalej zwykłą trasą.

Na liniach 53 i 60 obowiązywać będzie częstotliwość kursowania: 12 minut w dni powszednie w porannym szczycie, 15 minut w dni powszednie w popołudniowym szczycie, 20 minut w dni powszednie w międzyszczycie, 24 minuty w święta, 30 minut w godzinach wieczornych oraz w dni świąteczne w godzinach porannych.

Likwidacji ulegnie linia 853.

Autobusy linii 528 powrócą na zwykłą trasę, jednak nie będą się zatrzymywać na przystanku "Ku Słońcu" w kierunku Gumieniec.

Autobusy linii 529 w kierunku Krzekowa i Głębokiego kursować będą na zwykłej trasie. W kierunku placu Rodła obowiązywać będzie objazd - od przystanku "Szkoła Salezjańska" przez ulicę Ku Słońcu i ulicę Kwiatową do przystanku "Kwiatowa" i dalej na zwykłej trasie. Nieobsługiwany będzie przystanek "Ku Słońcu" w kierunku placu Rodła. W zamian zostanie uruchomiony przystanek "Kręta".

Powyższa organizacja komunikacji miejskiej będzie obowiązywać do ok. 31 lipca.

15 komentarzy