Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Tatr na razie nie będzie - rozmowy trwają

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

Testy kolejnych tramwajów z Berlina opóźniają się. "Kurier" jako pierwszy donosił, że zakup 29 wagonów, identycznych jak te sprowadzone w ub. roku, stał się nierealny. MZK negocjuje jednak zakup innego modelu. Zapowiadane przez niektóre media testy na początku maja się nie odbędą.
- Nim do nich dojdzie, musimy uzgodnić pewne szczegóły techniczne i sprawy ewentualnego finansowania. Dopiero wtedy można myśleć o podjęciu wiążących decyzji, poprzedzonych testami - tłumaczy Krzysztof Turczyn, z-ca dyrektora MZK Szczecin.

Przypomnijmy: Niemcy początkowo proponowali 29 przegubowych wagonów. Takich jak sprowadzone do Szczecina w ub. roku. Kilka miesięcy temu poinformowali, że ten typ taboru jest im potrzebny jeszcze przez 2-3 lata. W zamian proponują wagony tej klasy, ale nieprzegubowe.

- Trzeba je łączyć w składy. Ale mają za słabe silniki, by na naszych górkach i wzniesieniach wagon silnikowy pojechał z doczepą - tłumaczą fachowcy.

Z kolei łączenie trzech wagonów: dwóch silnikowych i doczepy może sprawić, że podjadą pod Wyszyńskiego czy Piastów, ale będą puste, bo aż tylu pasażerów nie jeździ.

MZK musi się poważnie zastanowić przed zakupem. Tym bardziej że tabor musi odnawiać. Na nowy firmy nie stać, a i na używany nie zawsze były środki w budżecie miasta. Tym razem są i z tej szansy MZK powinno skorzystać. Jeśli wagony z Berlina nie spełnią naszych oczekiwań, należy szybko rozejrzeć się za inną możliwością. Zakupy powinny się rozpocząć jeszcze w tym roku.

źródło: Kurier Szczeciński

Przeczytaj więcej na temat Tramwajowe „berlińczyki”: więcej na ten temat…

66 komentarzy