Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Lublin: Podwójna marża w autobusach

Marek Łukasiak, Gazeta Wyborcza,

dodane przez X; zmodyfikowane

Kierowca MPK sprzedał pasażerowi bilet o nominale 1,80 zł. Do transakcji doliczył sobie marżę w wysokości 20 groszy.
Pan Adam parę dni temu jechał do pracy. Wsiadł do autobusu MPK linii 57 na przystanku przy ul. Tysiąclecia. Nie miał biletu, postanowił więc kupić go u kierowcy.

- Dałem kierowcy dwuzłotówkę. Otrzymałem bilet za 1,80 zł, ale reszta już do mnie nie trafiła - opowiada zdziwiony pasażer. - Jeśli w ciągu dnia kierowca sprzeda sto takich biletów, ma dla siebie 20 zł - dodaje.

O komentarz poprosiliśmy rzecznika prasowego MPK Stanisława Wojnarowicza.

- To bardzo niepokojący sygnał. Ze swojej strony mogę tylko poprosić, żeby ten pasażer zwrócił się do nas z oficjalnym pismem i biletem kupionym u kierowcy. Wtedy dysponując niezbędnymi danymi, będziemy mogli podjąć odpowiednie kroki i dokładnie wyjaśnić tę sprawę.

Jak zapewnia rzecznik MPK, kierowca może sprzedawać w autobusie bilety wyłącznie o nominale 2 zł. Jednak bez biletu i podania od pasażera - nawet kiedy chcieliśmy podać mu wszelkie informacje, które przekazał nam pan Adam - odmówił interwencji.

- Dziwię się, że w tak prostej sprawie trzeba zwracać się z podaniem. Można powiedzieć, że skoro to tylko 20 groszy, to szkoda na to tracić czas - komentuje pan Adam.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy