Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Wrocław: Sześć osób rannych po zderzeniu tramwajów

Magda Nogaj, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark ; zmodyfikowane

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Jedności Narodowej. We wtorek około godz. 9 zderzyły się tramwaje linii 11 i 21. Siedmiu pasażerów karetki zawiozły do szpitali - przy ul. Kamieńskiego i Traugutta, na miejscu opatrzony został motorniczny, którego poraniła rozbita szyba.
Kabina, w której prowadził tramwaj, została doszczętnie zniszczona. Choć jeden z pojazdów w wyniku zderzenia wypadł z szyn, pasażerowie odnieśli tylko lekkie obrażenia.

- Były to głównie stłuczenia, u jednej osoby podejrzewaliśmy wstrząs mózgu, u innej złamania żeber - mówi Grażyna Paszkiet-Wójcik, lekarz inspekcyjny. - Dodatkowo kilka osób z dolegliwościami wywołanymi wypadkiem zgłosiło się później samodzielnie do szpitala przy ul. Traugutta.

Po południu poszkodowani zostali wypisani do domów. - Byli tylko lekko poranieni przez stłuczone szyby, po opatrzeniu mogli więc wyjść ze szpitali. Hospitalizowana jest tylko jedna osoba, u której stwierdzono złamania żeber - mówi Wojciech Wybraniec z wrocławskiej policji.

Poważnie uszkodzone tramwaje trzeba je było odholować do pobliskiej zajezdni przy ul. Słowiańskiej.

- Do wypadku doszło, gdy tramwaj nr 11 jadący ul. Słowiańską zamiast w prawo skręcił w lewo i uderzył w jadący z ul. Jedności Narodowej tramwaj nr 21 - informuje Iwona Czarnacka, rzeczniczka MPK.

Zawiniła źle działająca zwrotnica czy motorniczy popełnił błąd?

- Przyczyna nie jest jeszcze znana. Ustali ją policja i komisja wypadkowa MPK - mówi rzeczniczka MPK.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona