Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Wrocław: Chrzciny nowego tramwaju

Magda Nogaj, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Był ojciec chrzestny, orkiestra i tłum gości. Nie było toastów, bo szampan się zbił - i tak oto najnowszy wrocławski tramwaj dostał imię Skodillak.
Nowa nazwa niskopodłogowego tramwaju, który dla Wrocławia wyprodukowała fabryka Skody, to wynik konkursu, jaki przeprowadziło w zeszłym miesiącu MPK. Spośród półtora tysiąca maili, listów i sms-ów, jakie nadesłali wrocławianie, jury wybrało propozycję Michała Drobniewskiego. - Skodillak - tak z kolegą nazywaliśmy żartem "favoritkę" jego ojca - mówi 21-latek z Wrocławia. Wymyślił nazwę, choć nigdy nie podróżował skodą na szynach. - Do pracy jeżdżę samochodem. Bilet 90-dniowy, który wygrałem, oddam więc mamie.

Drobniewskiemu przypadł też zaszczyt zostania ojcem chrzestnym skody. - Mam nadzieję, że będę teraz zapraszany na wszystkie kolejne urodziny - żartował zwycięzca konkursu podczas sobotniej uroczystości na pl. Teatralnym.

Na chrzciny przyszło mnóstwo gości. Kapela Dolnośląska Wrocławianie zagrała "Mkną po szynach niebieskie tramwaje". Chrzestny uniósł w górę butelkę szampana i jak przy wodowaniu statku rozbił ją o bok tramwaju. - Od dziś nie jeździmy już skodą 16 T, tylko Skodillakiem - zakrzyknął Witold Turzański, prezes MPK. Na boku dodał jednak: - Na początku nie podobała mi się ta nazwa, ale potem uznałem, że nie jest zła, bo brzmi młodzieżowo.

Prezes miał także życzenia dla Skodillaka z okazji chrzcin: - Aby długo i bezawaryjnie jeździł i nie był niszczony przez wandali.

Nowa nazwa skody oraz nazwisko jej pomysłodawcy zostały wypisane na drzwiach oddzielających kabinę motorniczego od reszty tramwaju.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona