Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Wyprostują tory

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez X; zmodyfikowane

Szczecińskie tramwaje będą mniej rzucały pasażerami podczas jazdy. Miejski Zakład Komunikacji planuje remonty, które obejmą wprawdzie krótkie, ale mocno nadwyrężone odcinki.
- Pierwsza inwestycja, którą planujemy, to kapitalny remont torowiska w al. Bohaterów Warszawy - informuje Zbigniew Dąbrowski, rzecznik MZK Szczecin. - Prace obejmą 280 m torów w obu kierunkach.

Do wymiany przewidziano szyny na odcinku od ul. Krzywoustego do posesji nr 98 w al. Bohaterów Warszawy. Tam tory są najbardziej pokrzywione, a tramwaje zwalniają maksymalnie. Komisja przetargowa 24 maja otworzy koperty złożone przez firmy, które chcą się podjąć prac.

- Remont ma być kompleksowy - zapewnia Z. Dąbrowski. - Przewidujemy rozebranie istniejącego torowiska, budowę odwodnienia z drenażami dla każdego toru osobno, ułożenie podbudowy szyn na podkładach i tłucznia, który ustabilizuje całą konstrukcję.

Niestety, w tym czasie tramwaje kursować nie będą. MZK chciałoby, aby remont odbył się między 1 lipca a 30 września, ale prace powinny się zacząć jak najszybciej. Na razie bowiem jazda tramwajem na tym odcinku to niecodzienne przeżycie. Pasażerowie obijają się o ściany pojazdu, a i sam tabor zużywa się nadmiernie.

Podobnie fatalna sytuacja jest także na Pomorzanach, gdzie wykolejenia na pętli stały się już niemal codziennością. Tam także w najbliższych miesiącach ma dojść do poprawy. MZK ogłosił przetarg na projekt i wykonanie remontu kapitalnego rozjazdów.

- Być może uda się prace prowadzić przy zachowaniu części kursów lub tylko w nocy, co w ogóle nie spowodowałoby utrudnień w kursowaniu tramwajów - tłumaczy rzecznik MZK. - Ale szczegóły poznamy dopiero po otwarciu ofert.

A to nastąpi 12 czerwca.

źródło: Kurier Szczeciński

28 komentarzy