Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Warszawa: Pierwsze miejskie mikrobusy

śmik, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Pierwsze linie mikrobusowe zamierza uruchomić jesienią Zarząd Transportu Miejskiego. Dojadą m.in. do nowych osiedli przy Forcie Bema.
To zupełna nowość w komunikacji miejskiej. ZTM chce wynająć firmę, która sprowadzi dziesięć mikrobusów zabierających najwyżej kilkunastu pasażerów.

Władze Bemowa uznały, że tylko takie pojazdy będą mogły jeździć wąskimi uliczkami do nowych osiedli we wschodniej części dzielnicy. Chodzi m.in. o ul. Obrońców Tobruku koło Fortu Bema. Ich mieszkańcy narzekają, że do przystanku muszą teraz iść nawet dwa kilometry. Mikrobusy dowoziłyby pasażerów do pętli tramwajowych na Kole i na Nowym Bemowie. Pojadą ulicami: Księcia Janusza, Księcia Bolesława, Obrońców Tobruku, Osmańczyka, Piastów Śląskich i Powstańców Śląskich.

Druga linia mikrobusowa ma kursować z niewielkiego osiedla na ul. Radiowej koło fortu Babice do pętli na Górczewskiej. Tam również nie ma teraz żadnej komunikacji.

Miejskie mikrobusy mają pojawić się na ulicach jesienią. Do tego czasu władze dzielnicy Bemowo muszą zbudować przystanki.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona