Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Komunikacja pod lupą

r.c., Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ

Po systematycznych kontrolach przewoźników pasażerskich operujących między miastami naszego regionu, Inspekcja Transportu Drogowego w Szczecinie przystąpiła do kontroli przedsiębiorstw komunikacji miejskiej. Od poniedziałku badany jest stan techniczny miejskich autobusów i trzeźwość kierowców w Szczecinie.
- Inspekcja Transportu Drogowego z mocy ustawy prowadzi kontrole kompleksowe. Inspektor, który zatrzyma pojazd do kontroli, musi sprawdzić wszystko - od stanu technicznego, poprzez dokumenty, aż po trzeźwość kierowców - powiedział Włodzimierz Paliga, wojewódzki inspektor ITD w Szczecinie. - To wymaga czasu, stąd często skargi na długotrwałość kontroli. W przypadku przedsiębiorstw komunikacji miejskiej trudno mówić o braku dokumentów potwierdzających legalność działalności. Koncentrujemy się zatem na kontroli stanu technicznego pojazdów i trzeźwości kierowców.

W ubiegłym roku Inspekcja Transportu Drogowego kontrolowała głównie przewozy pasażerskie międzymiastowe. Stwierdzono wówczas, że część przewoźników działa nielegalnie, bez wymaganych zezwoleń. Niektórzy z nich ponadto nie spełniali wymogów technicznych.

źródło: Kurier Szczeciński

4 komentarze