Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

W Dąbiu kupują nowe autobusy

Maciej Janiak, Głos Szczeciński,

dodane przez end; zmodyfikowane

Cztery niskopodłogowe pojazdy do wożenia pasażerów planuje kupić Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Dąbie". Dziś na trasy wyjeżdża z kolei trzeci z czterech kupionych ostatnio używanych manów.
SPAD szuka właśnie firmy, która będzie chciała nowe autobusy dostarczyć. Termin wyznacza na połowę stycznia przyszłego roku. Mają to być niskopodłogowe, 12 - metrowe pojazdy ze stali nierdzewnej, z silnikami spełniającymi wyśrubowane normy ekologiczne oraz... monitoringiem.

Szef SPAD zakłada, że od chwili, w której nowe pojazdy wyjadą na trasy w firmie zostaną tylko cztery ostatnie wysokopodłogowe jelcze. Powodem jest konieczność obsługiwania połączeń na Wyspę Pucką. Autobusy niskopdłogowe nie przejadą pod niewielkim wiaduktem za lokomotywownią.

Dziś na trasy wyjeżdża trzeci z czterech kupionych w tym roku używanych manów. W tej chwili SPAD finalizuje zakup kolejnych trzech lub czterech używanych krótkich pojazdów.

- Zgłosiliśmy też zapotrzebowanie na autobusy przegubowe - wyjawia Sołtysiak.

Firma myśli o 3-5 sztukach, nie starszych niż 11 lat. Jeżeli tegoroczny wynik finansowy na to pozwoli, to SPAD chciałby kupić również 2 lub 3 fabrycznie nowe "przeguby". Plany są takie, żeby do końca przyszłego roku pozbyć się wszystkich ikarusów. Średni wiek pojazdów, którymi jeździ firma to około 12 lat.

źródło: Głos Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona