Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Wrocław: Grafficiarze w zajezdni na legalu

Patryk W. Młynek, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

W niedzielę w zajezdni tramwajowej przy Powstańców Śląskich twórcy graffiti mogli otwarcie oddać się swojej pasji, a wrocławianie dowiedzieć się, co we wrocławskich tramwajach piszczy.
Na dzień otwarty w zajezdni przyszło około tysiąca osób. - Tak jest każdego roku - mówił Leszek Markiewicz, kierownik zajezdni.

Wrocławianie mogli wejść do tramwajów, a także innych pojazdów MPK i przyjrzeć się im z bliska. Największym zainteresowaniem cieszyły się nowe skody. - Fajna maszyna - zachwycał się ośmioletni Kuba. - Zaraz go poprowadzę.

Osobiste kierowanie tramwajem było możliwe pod czujnym okiem instruktora. - Każdy chce pojeździć - mówi Leszek Markiewicz. - Od kilkulatków do osiemdziesięcioletnich staruszków. I wszyscy mogą to zrobić.

Jeden z tramwajów MPK oddało do dyspozycji grafficiarzy.

- Graffiti to sztuka - mówi Bartosz Zieliński z pięcioosobowego zespołu Kolektyf, który przyozdabiał tramwaj. - Zamieścimy po dwóch stronach symbole architektury Wrocławia. To wszystko według mojego projektu, zatwierdzonego przez MPK.

Członkowie Kolektyfu zapewniali, że działają tylko legalnie: - Wielu z nas kończy studia i wyrastamy z pewnych rzeczy...

Dni otwarte zajezdni organizowane są już od trzech lat. Tegoroczna impreza skończyła się późnym popołudniem.

źródło: Gazeta Wyborcza

Przeczytaj również: Dzień otwarty zajezdni (8.06.2007)

możliwość komentowania została wyłączona