Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Mniej na zakupy, większe remonty

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez X; zmodyfikowane

Miasto nie wykorzysta raczej w tym roku 3,5 mln złotych zarezerwowanych na zakup używanych tramwajów. Na dzisiejszej sesji radni być może zdecydują o przesunięciu części kwoty na inne cele. Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, chce by również były one związane z tramwajami.
- Rozmowy z Niemcami, od których planujemy zakup używanych wagonów, nieco się przedłużają - przypomina Jakub Kujath, kierownik referatu nadzoru właścicielskiego nad gospodarką komunalną. - Liczymy, że zostaną sfinalizowane, ale spłata i tak będzie rozłożona w czasie. Poza tym negocjujemy zakup innych wagonów niż te, które braliśmy pod uwagę, gdy powstawał budżet miasta.

Te wszystkie okoliczności sprawiły, że WGKiOŚ postanowił zgłosić korektę do budżetu. Z kwoty 3,5 mln zł chce przesunąć 860 tys. na modernizację wagonów 105N. Takie modernizacje MZK prowadzi we własnym zakresie, a kwota, którą wydział chce przyznać dodatkowo, pozwoli na gruntowne odnowienie jednego wagonu. Kilka zmodernizowanych składów jeźdźi już po Szczecinie, zapewniając pasażerom całkiem przyzwoity komfort. Ale to nie koniec zmian.

- Chcemy także przeznaczyć 540 tys. na modernizację infrastruktury - tłumaczy J. Kujath. - MZK będzie mogło pomyśłeć o wymianie słupów trakcyjnych, remoncie torowiska czy inwestycjach na terenie zajezdni, by przygotować ją do obsługi wagonów z Niemiec.

To oznacza, że z 3,5 mln zł na zakup używanych tramwajów, w tegorocznym budżecie pozostałoby ok. 2,1 mln zł.

źródło: Kurier Szczeciński

82 komentarze