Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Olsztyn: Tramwaj-eksponat nie wróci pod Wysoką Bramę

Tomasz Kurs, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Miał przypominać lata, gdy tramwaje jeździły po Olsztynie. Lecz równie często jak wzruszał, irytował. Już nie będzie.
Tramwaj, a właściwie odrestaurowana przez Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej przyczepa tramwajowa N-5, stanęła pod Bramą w ubiegłym roku. Wcześniej miłośnicy naprawili pojazd. Można w nim było kupić pamiątki z Olsztyna. Były tu długopisy, breloczki, a nawet napój energetyczny z logo miasta.

Ale wygląd pojazdu był różnie oceniany. W sondażu internetowym na portalu olsztyn.gazeta.pl 147 osób uznało, że tramwaj dodawał uroku miejscu, w którym stanął, ale 126 osób twierdziło, że szpeci miasto. Zastrzeżenia budziły plastikowe drzwi i reklamowe dodatki, którymi go "ozdobiono". - Nie będzie mi specjalnie żal, jeśli tramwaj pod bramą nie stanie. Jego jarmarczny charakter mógł niektórych drażnić - przyznaje Mieczysław Królak, prezes MPK.

Paweł Jaszczuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg: - Jego wygląd mógłby być troszkę bardziej "doszlifowany". Szyny pod Wysoką Bramą w każdym razie wciąż czekają.

W niedzielę Klub Miłośników podjął jednak decyzję, że tramwaj nie wróci na Stare Miasto. - Nikt się nie odezwał, że jest komuś potrzebny. To trochę podcięło nam skrzydła. Chcemy stworzyć w zajezdni MPK małe muzeum komunikacji miejskiej. Tam stanie tramwaj - mówi Marcin Szwarc, wiceprezes klubu.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona