Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Niskopodłogowiec na żądanie

jps, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Dyrektor Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego "Dąbie" obiecał, że na życzenie osoby niepełnosprawnej spółka podstawi autobus niskopodłogowy na kurs o określonej godzinie. Wystarczy odpowiednio wcześniej to uzgodnić.
Po opublikowaniu we wczorajszym "Kurierze" artykułu na temat zbyt małej liczby autobusów niskopodłogowych w szczecińskiej komunikacji, wskutek czego osoby na wózkach inwalidzkich mają trudności z dotarciem do innych części miasta, zadzwonił do nas dyrektor SPA "Dąbie" Włodzimierz Sołtysiak. Tłumaczył, że jego firma codziennie wysyła na linie ponad dwadzieścia autobusów niskopodłogowych (zgodnie z umową z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego musi co najmniej dziewięć). I że takich pojazdów w taborze SPA "Dąbie" jest coraz więcej, chociaż na nowe zakupy stale jest za mało pieniędzy. Złożył też jedną obietnicę.

- Jeśli jakaś osoba niepełnosprawna wie, że w określonym dniu o ustalonej godzinie ma gdzieś jechać, możemy na konkretny kurs wysłać autobus niskopodłogowy - zapowiedział Włodzimierz Sołtysiak. - Wystarczy się z nami skontaktować dwa-trzy dni wcześniej. My już wszystko odpowiednio zorganizujemy. Jest tylko jeden wyjątek, linia nr 52 na Wyspę Pucką. Tam autobusu niskopodłogowego nie wyślemy, bo nie zmieści się pod wiaduktem.

Aby zamówić niskopodłogowca, trzeba zadzwonić pod numer 464-36-02 i poprosić o połączenie z dyspozytorem lub kierownikiem eksploatacyjnym. Obietnica dotyczy oczywiście linii obsługiwanych przez SPA "Dąbie", czyli: 52, 54, 55, 55b, 56, 61, 64, 65, 66, 71, 73d, 73z, 77, 77b, 79, 81, 84, A, B, C, Cbis, D, E, G, 533 i 534.

źródło: Kurier Szczeciński

Przeczytaj również: Za wysokie progi (28.06.2007)

brak komentarzy