Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Za 2 mln zł powstaje projekt

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez djdark ; zmodyfikowane

Najwcześniej za półtora roku ruszy przebudowa ulic Niemierzyńskiej i Arkońskiej. Prace mogą potrwać nawet 5 lat. Ale całe przedsięwzięcie nie uda się, jeśli nie zyskamy na nie środków z funduszy europejskich.
Na razie powstaje projekt, który musi być sporządzony przynajmniej w dwóch wariantach. Jednym z warunków przyjęcia projektu jest etapowanie prac, ponieważ nie można jednocześnie wyłączyć z ruchu całego odcinka drogi przewidzianego do modernizacji.

- Jak będzie przebiegało etapowanie, jakie rozwiązania zostaną wybrane, to wszystko będzie wiadomo dopiero po przedstawieniu projektu - tłumaczy Piotr Landowski z Biura Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego. - Na każdym etapie tworzony projekt będzie konsultowany z MZK, Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego oraz z innymi służbami, które muszą się w tej sprawie wypowiedzieć.

Dlatego projekt będzie gotowy dopiero na początku 2008 roku. Na jego podstawie miasto może wystąpić o pozwolenie na budowę. Potem trzeba się będzie martwić o sprawy nader istotne: finansowanie oraz znalezienie wykonawcy.

- Nie wiemy więc na razie wiele, ani ile prace potrwają, ani kiedy się zakończą - mówi P. Landowski. - Nie wiemy też, ile będą kosztować.

O konkretach będzie można mówić, gdy projekt zostanie przedstawiony miastu. Tworzy go konsorcjum Biuro Inżynierskie "DAMART", Biuro Projektów Infrastruktury Komunalnej i PONT-PROJEKT Sp. z o.o. Te firmy złożyły najlepszą, zdaniem władz miasta, ofertę w ogłoszonym przetargu. Za projekt przebudowy ulic Niemierzyńskiej, Arkońskiej, Spacerowej oraz części Niemcewicza, z przebudową jezdni i chodników, budową ścieżki rowerowej, wydłużeniem torowiska tramwajowego do al. Wojska Polskiego oraz przebudową skrzyżowania ulic Niemierzyńskiej, Krasińskiego i Niemcewicza firmy te otrzymają 1 mln 992 tys. 260 zł.

źródło: Kurier Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona