Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Wygodniej z Podjuch na Słoneczne

Anna Gawriołek, Moje Miasto,

dodane przez Bauer; zmodyfikowane

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego wprowadzi zmiany do rozkładu jazdy autobusu linii nr 66. Od października autobus będzie kursował częściej.
Od dwóch tygodni zajmujemy się kłopotami komunikacyjnymi mieszkańców Podjuch. Większość z nich ma duże problemy z dojechaniem do kościoła, sklepu, pracy czy szkoły, bo autobus którym muszą jechać kursuje zbyt rzadko. Nasi Czytelnicy skarżą się głównie na rozkład jazdy linii nr 66 i 55 bis. Oba autobusy jeżdżą bardzo rzadko i tylko w niektóre godziny. W weekendy i dni świąteczne w ogóle nie kursują.

- Trudno jest gdziekolwiek się dostać - skarży się pani Marta, jedna z mieszkanek Podjuch. - Gdyby autobusy jeździły częściej, ułatwiłoby to nam wszystkim życie. Nie tylko osobom starszym, które pieszo nigdzie nie dojdą, ale także młodym. W szczególności tym, którzy uczą się poza naszą dzielnicą.

Tydzień temu jedna z naszych Czytelniczek razem z synem wpadła na pomysł, który mógłby rozwiązać problemy mieszkańców. Opracowała trasę nowej linii.

- Chcemy, aby połączono autobus linii nr 66 z autobusem linii nr 55 bis - tłumaczyła nam pani Ewa Zając. - Dzięki temu Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zaoszczędzone na jednej linii pieniądze mógłby przeznaczyć na zwiększenie częstotliwości kursowania nowego autobusu.

Autobus linii nr 66 jest jedynym bezpośrednim połączeniem z Żydowiec na os. Bukowego. Dzięki niemu na osiedla można dojechać szybko i wygodnie. Linia 55 bis jest zaś jedynym autobusem, który kursuje na tzw. "górki", czyli na ul. Smoczą i Przewiewną. Jak mówią Czytelnicy, mieszkają tam głównie ludzie starsi, dla których brak kursów autobusu w soboty i niedziele jest dużym utrudnieniem.

Z pomysłem pani Ewy i jej syna udaliśmy się do ZDiTM. Projekt przedstawiliśmy Markowi Kośla, który obiecał, że zapozna się z nim i sprawdzi czy połączenie linii nr 66 i 55 bis jest możliwe.

- Nasi pracownicy jeszcze badają rozkłady jazdy obu autobusów - mówi Kośla. - Sprawdzamy czy jest możliwe ich połączenie. Myślę, że za tydzień będziemy mogli dać jednoznaczną odpowiedź.

Mimo że nie wiadomo czy pomysł pani Ewy uzyska aprobatę ZDiTM jedno jest pewne już dziś - autobus linii nr 66 będzie jeździł częściej. - Chcemy załatać dziurę, która teraz istnieje w rozkładzie jazdy - mówi Kośla. - Dzięki temu autobus linii nr 66 będzie kursował w każdą godzinę.

Nowy rozkład jazdy zostanie wprowadzony najprawdopodobniej na przełomie września i października.

źródło: Moje Miasto

Przeczytaj również: Czytelnicy sami zaprojektowali trasę (19.07.2007)

możliwość komentowania została wyłączona