Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Bydgoszcz: Nowe pojazdy na ulicach

ka, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark 

Firma Evobus wygrała przetarg na dostawę 12 nowych autobusów dla Miejskich Zakładów Komunikacyjnych. Oznacza to, że do końca roku na bydgoskie ulice wyjadą kolejne mercedesy.
Wprawdzie za te autobusy trzeba będzie zapłacić więcej niż chciała za swoje solarisy druga firma startująca w przetargu, ale komisja przetargowa oprócz ceny brała też pod uwagę inne aspekty. - Uwzględniając kwotę zamówienia, jakość konstrukcji nadwozia i poszycia zewnętrznego, silnika oraz okresu gwarancji, lepsza okazała się oferta firmy Evobus - wyjaśnia dyrektor MZK Witold Dębicki.

Za 12 autobusów przewoźnik zapłaci 16 mln zł. Wszystkie nowe pojazdy będą przegubowe i niskopodłogowe. Po Bydgoszczy w barwach MZK jeżdżą już 43 mercedesy. Jeśli przetarg nie zostanie oprotestowany, nowe trafią do naszego miasta w ciągu pięciu miesięcy.

A w przyszłym tygodniu okaże się, jakie firmy chcą wyprodukować dla Bydgoszczy dwa niskopodłogowe, pięcioczłonowe tramwaje. Będą to pierwsze nowoczesne pojazdy tego typu zamówione przez MZK. - Kilka firm pobrało specyfikację, teraz czekamy na konkretne oferty. Koperty otworzymy w piątek - mówi Dębicki.

Przewoźnik szacuje, że dwa tramwaje będą kosztować ok. 14 mln zł.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona