Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Kielce: Wiceprezydent Kielc: MPK może upaść

Marcin Sztandera, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark 

- Jeśli w środę rano autobusy MPK nie wyjadą na ulice Kielc Zarząd Transportu Miejskiego rozwiąże z MPK umowę na obsługę komunikacyjną miasta - zapowiedział we wtorek wiceprezydent Kielc Czesław Gruszewski.
Dodał, że może to oznaczać doprowadzenie do upadłości miejskiej spółki. - Po rozwiązaniu przez ZTM umowy MPK straci płynność finansową, a prezes zarządu będzie musiał złożyć do sądu wniosek o upadłość spółki - powiedział "Gazecie" Czesław Gruszewski.

We wtorek na ulice Kielc nie wyjechał ani jeden autobus komunikacji miejskiej. Zgodnie z zapowiedziami o godz. 4 rozpoczął się strajk w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym.

Strajkuje cała zmiana, czyli ok. 200 osób. Załoga domaga się rozmów z zarządem spółki lub przedstawicielem prezydenta miasta. Nie wiadomo jednak, czy dojdzie do rozmów. - Nie będą rozmawiał o podwyżkach, bo nie mam takich uprawnień - stwierdził Krzysztof Chrabąszcz, prezes MPK.

Protest jest bezterminowy. O tym jak długo potrwa ma zadecydować załoga. Na razie miasto nie uruchomiło komunikacji zastępczej. ZTM zapowiada, że jest w stanie to zrobić dopiero od poniedziałku, 20 sierpnia.

Kielczanie korzystają z busów i taksówek. Widać również, że kto może jeździ własnym autem. Na ulicach Kielc jest bowiem dużo więcej samochodów, często tworzą się korki.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona