Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Po latach zaniedbań

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez Mareczek; zmodyfikowane

Pasażerowie tramwajów będą mieli powody do zadowolenia. Wprawdzie al. Bohaterów Warszawy i ul. Krzywoustego są częściowo wyłączone z ruchu, ale już wkrótce powstaną tam nowe torowiska. Objazdy potrwają jeszcze kilka miesięcy.
- Dobiega końca kompleksowy remont pierwszego odcinka - od Turzyna do ul. Legionów Dąbrowskiego - mówi Zbigniew Dąbrowski ze szczecińskiego MZK. - Wykonano torowisko od podstaw, na solidnej podbudowie, z odpowiednim odwodnieniem. Pozostało przeprowadzenie jazd próbnych.

Tak solidnego remontu na szczecińskich torowiskach nie było od kilku lat. Za takie prace brano się jedynie przy przebudowie lub modernizacji całych ulic. Komfort jazdy i prędkość będą znacznie wyższe. Ruch na liniach 7 i 9 nie będzie prędko przywrócony.

- Udało się wygospodarować środki, dlatego chcemy kontynuować prace - tłumaczy Z. Dąbrowski. - Będzie to kolejne 520 m toru pojedynczego od ul. Legionów Dąbrowskiego w kierunku ul. Jagiellońskiej.

Przetarg właśnie rozstrzygnięto. Około 20 sierpnia może być podpisana umowa. Remont musi być przeprowadzony w ciągu 46 dni, a zakres prac ma być podobny. Ale i po tych pracach tramwaje prawdopodobnie nie wrócą jeszcze na swoje trasy.

- Komisja Budżetu i Finansów zgłosiła poprawkę budżetową - mówi radny Marek Goc, wiceprzewodniczący Komisji Budżetu i inicjator pomysłu. - Na sesji Rady Miasta głosami PO i LiD udało się tę poprawkę przyjąć. Dzięki temu MZK Szczecin zyskuje kolejne 1,4 mln zł na remonty torowisk.

A to pozwoli odnowić następny odcinek. Tym razem będą to 552 metry toru od Turzyna w kierunku pl. Kościuszki. Tory w tej części al. Bohaterów Warszawy i ul. Krzywoustego już dawno powinny być wymienione. Wprawdzie remontów nie udało się zgrać, więc będą przeprowadzane jeden po drugim. Przez to z pewnością koszt prac będzie nieco wyższy, a okres, w którym tramwaje kursują objazdami, się wydłuża. Ale z drugiej strony dzięki temu w kilka miesięcy zyskujemy znacznie więcej porządnych torowisk niż w ostatnich latach.

źródło: Kurier Szczeciński

8 komentarzy