Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Warszawa: Trzywagonowe tramwaje na remont Puławskiej

osa, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

Na linię 36 wyjadą tramwaje złożone z trzech wagonów. Mają zastąpić autobusy wycofane z zamkniętej od soboty Puławskiej. Jej remont na razie toczy się bardzo niemrawo.
Po 15 latach na ulicach znów pojawiły się tramwaje złożone z trzech wagonów. W tym tygodniu jeżdżą na próbę trasą zastępczej linii Z-9 z Wyścigów na Służewiec. Po zamknięciu Puławskiej między Dolną a Domaniewską mają zrekompensować pasażerom brak autobusów. Zarząd Transportu Miejskiego planuje sześć takich trójwagonowych składów. Wyruszą na przemian z normalnymi, dwuwagonowymi, trasą linii 36 z Wyścigów na Marymont.

Długie tramwaje były w Warszawie dość popularne do pierwszej połowy lat 90. Zrezygnowano z nich m.in. dlatego, że gdy na przystanek podjeżdżały dwa składy jednocześnie, nie mieściły się przy wysepce dla czekających pasażerów. Na torach tworzyły się zatory. - Teraz jednak Tramwaje Warszawskie sprawdziły, że nie powinno dochodzić do takich sytuacji - zapewnia Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Zapowiada, że dziś powinniśmy poznać trasy objazdowe autobusów podczas zamknięcia jezdni Puławskiej w stronę Ursynowa. Od soboty zwężono ją o prawy pas, ale niewiele się tam dzieje. Wczoraj ok. godz. 10.30 spotkaliśmy tylko kilku robotników na wysokości ul. Malczewskiego i niewiele większą grupę przy ul. Idzikowskiego. Dopiero zrywali krawężniki. Dwa pozostałe pasy blokowały się zaś przed skrzyżowaniami.

A w zeszłym tygodniu Dariusz Słotwiński, prezes Strabagu, który za 45 mln ma do zimy wyremontować obie jezdnie Puławskiej, zapewniał nas, że zwężenie ulicy przed jej generalnym remontem jest bardzo potrzebne. Firma planowała, że w tym tygodniu ostro weźmie się do wymiany wodociągu, który leży pod zamkniętym pasem ruchu.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona