Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Zastanawiają się nad wydłużeniem linii nr 66

Anna Gawriołek, Moje Miasto,

dodane przez (użytkownik usunięty); zmodyfikowane

ZDiTM zajął się problemami komunikacyjnymi mieszkańców Podjuch i Żydowiec. Za dwa tygodnie będzie wiadomo jak często i jaką trasą będą jeździć autobusy linii nr 66 i nr 55 bis.
Kilka tygodni temu pisaliśmy o pomyśle jednej z naszych Czytelniczek, aby połączyć linie 66 z 55bis. Według niej, dzięki likwidacji jednej z nich Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zaoszczędziłby środki, które mógłby przeznaczyć na zwiększenie częstotliwości kursowania nowego autobusu. Miałby on jeździć trasą linii nr 66 i linii nr 55bis.

Pomysł Czytelniczki przedstawiliśmy Markowi Kośli z ZDiTM, który miał rozważyć czy takie rozwiązanie jest możliwe. Decyzja miała zapaść tydzień temu. Niestety nadal nie wiadomo czy ZDiTM zrealizuje pomysł mieszkanki Podjuch.

- Sprawa się skomplikowała - mówi Marek Kośla. - Kilka dni temu wpłynął do nas wniosek Rady Osiedla Żydowce-Klucz z prośbą o wydłużenie trasy linii nr 66. Rada chce, aby autobus jeździł do autostrady i miał przystanek końcowy na ul. Bielańskiej. Jeżeli zrealizujemy prośbę rady, nie będzie możliwe połączenie linii nr 66 i nr 55 bis.

ZDiTM rozważa, które rozwiązanie będzie bardziej korzystne dla mieszkańców Żydowiec, Klucza i Podjuch.

- Sprawdzamy także, która ze zmian jest możliwa do wprowadzenie ze względów technicznych - mówi.

Marek Kośla zapewnił nas, że ZDiTM podejmie decyzję pod koniec miesiąca. Jedno wiadomo już dziś - autobusy linii nr 66 oraz nr 55 bis na pewno nie będą jeździły w weekendy. Nie ma na to pieniędzy.

źródło: Moje Miasto

możliwość komentowania została wyłączona