Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Toruń: Nowe autobusy MZK wyjadą na ulice

wg, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark ; zmodyfikowane

We wrześniu Miejski Zakład Komunikacji wzbogaci się o pięć autobusów. Za każdy z pojazdów MAN przewoźnik zapłaci prawie 750 tys. zł.
W połowie marca MZK ogłosił przetarg na dostawę pięciu nowych autobusów i najem wozu zasilanego gazem ziemnym CNG. Przewoźnik wybrał ofertę firmy MAN i podpisał już umowę z dostawcą. Każdy z pojazdów ma kosztować prawie 750 tys. zł, co łącznie daje ok. 3 mln 750 tys. zł. Zakup był finansowany z dotacji inwestycyjnej miasta. - Nowe pojazdy są wyposażone w silniki spełniające wymagania normy Euro 4 - mówi Sylwia Kowalska, rzecznik prasowy MZK. - Oznacza to, że będą mniej szkodliwe dla środowiska.

Oprócz tego będą miały klimatyzowaną kabinę kierowcy. Nowością w zakupionych autobusach są też automaty do sprzedaży biletów. Pojazdy zobaczymy na naszych ulicach w drugiej połowie września. MZK wynajęty autobus na gaz ziemny będzie testował przez rok. Niewykluczone, że w przyszłości przewoźnik rozszerzy swój tabor o pojazdy zasilane takim paliwem.

To kolejne zakupy MZK. W 2006 r. firma wzbogaciła się o 11 nowych pojazdów - także marki MAN. Wszystko za sprawą projektu "Odnowa infrastruktury transportu publicznego w Toruniu w latach 2005-2006", finansowanego w większości z funduszy unijnych. Wówczas średni koszt autobusu wyniósł ok. 709 tys. zł.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona