Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Kielce: Koniec strajku MPK w Kielcach!

marc, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Od soboty na ulice Kielc wyjeżdżają autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Prezes MPK podaje się do dymisji.
Od soboty na ulice Kielc wyjeżdżają autobusy MPK, po trwającym od 14 sierpnia strajku. To nieoficjalna informacja. Lada moment Bogdan Latosiński, przewodniczący zakładowej "Solidarności" przekaże taki komunikat załodze w zajezdni przy ul. Jagiellońskiej.

Prezes MPK Krzysztof Chrabąszcz zrezygnował ze stanowiska. Informację taką przekazał "Gazecie". - Taką decyzję podjąłem już wczoraj, po wydarzeniach w zajezdni na Pakoszu - powiedział Chrabąszcz. Wczoraj wynajęci przez miasto ochroniarze usunęli siłą strajkujących, a po kilku godzinach związkowcy odbili zajezdnię. Chrabąszcz nie chciał komentować przyczyn swojej dymisji. Powiedział, że o akcji ochroniarzy dowiedział się o 2 w nocy, a więc pół godziny po jej rozpoczęciu. Odchodzący prezes dodał, że cofnął wymówienia dyscyplinarne, jakie we wtorek wręczył trzem członkom komitetu strajkowego, w tym Bogdanowi Latosińskiemu.

Trwa spotkanie Latosińskiego z załogą w jednej z hal zajezdni przy Jagiellońskiego. Dochodzą stamtąd entuzjastyczne okrzyki pracowników.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona