Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Jeden bilet na komunikację w mieście?

Magdalena Nieniewska, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez djdark ; zmodyfikowane

Zdaniem naukowców wystarczy dobrze opracować układ transportu zbiorowego, by w Szczecinie i okolicach obowiązywał jeden bilet na busy, pociągi, PKS, tramwaje i autobusy komunikacji miejskiej.
Bilet, który włożony do specjalnego terminala pozwoli na wybranie optymalnej trasy przejazdu z połączeniem kilku środków transportu. Bilet, którym zapłacimy za parkowanie i dzięki któremu uzyskamy informację turystyczną. Taki układ z powodzeniem działa już w 20 aglomeracjach w Polsce, nie tylko tych największych jak Trójmiasto czy Warszawa, ale nawet w Elblągu.

Odpowiednik tzw. karty miejskiej ułatwia życie zarówno mieszkańcom aglomeracji, turystom i inwestorom. - To już norma w cywilizowanych krajach - przekonuje prof. Wojciech Bąkowski z Uniwersytetu Szczecińskiego. - Lotnisko, drogi, bilety, informacje, wszystko razem.

- W naszym mieście to konieczność - uważa radny Adam Ruciński. - Jesteśmy na to skazani. - Szczecin transportowo się izoluje - dodaje Janusz Szewczuk z Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego Gmin. - To nie sprzyja rozwojowi, potencjalnym inwestorom czy turystom.

Radny Władysław Dzikowski, zawodowo związany z transportem zwraca jednak uwagę, że szczecińska komunikacja nie działa teraz najlepiej - połączenie jej z inną jest na razie niemożliwe.

Wprowadzenie karty nie jest w Szczecinie nowością. Pierwsze wzmianki znajdujemy w dokumencie pod nazwą Polityka Transportowa Miasta Szczecin. Od ponad trzech lat idea jest, ale tylko na papierze.

źródło: Polskie Radio Szczecin

możliwość komentowania została wyłączona