Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Będą myć tramwaje

ToT, Kurier Szczeciński,

dodane przez Pepe; zmodyfikowane

Jest szansa, że szczecińskie tramwaje będą czystsze. MZK rozpoczęło właśnie przetarg i szuka firmy, która zajmie się sprzątaniem wagonów.
Wpłynęły dwie oferty, o zlecenie ubiega się firma Jawi z Poznania oraz Thomas z podszczecińskiego Mierzyna - informuje Zbigniew Dąbrowski z MZK Szczecin. Komisja przetargowa sprawdza jednak pod względem formalnym jedynie ofertę poznańskiej firmy. Tylko ona mieściła się w narzuconych kryteriach cenowych. MZK może w ciągu roku zapłacić 365 tys. - 80 zł netto. Zakres prac będzie jednak spory. Każdy tramwaj, będący w ruchu, ma być codziennie myty i sprzątany w środku. Mycie ma obejmować podłogi i sufity, a także poręcze, siedzenia i pulpity motorniczego.

Kabiny mają być odkurzane, a w razie potrzeby firma musi usuwać graffiti i dezynfekować wnętrze środkami, które mają odpowiedni atest. Na polecenie kierowników zajezdni trzeba będzie także myć dachy. Poprzednio obowiązywały podobne zapisy, ale z ich realizacją bywa różnie, o czym nadal pasażerowie mogą się przekonać.

Utrzymanie wagonów w czystości będzie pod naszą ścisłą kontrolą - zapewnia Z. Dąbrowski. Umowa zostanie skonstruowana tak, by w razie powtarzających się nieprawidłowości łatwo można było ją rozwiązać. Umowa ma być podpisana na rok.

źródło: Kurier Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona