Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Puma pojeździ po Poznaniu

gut, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Niskopodłogowy tramwaj 118N, najmłodsze dziecko Fabryki Pojazdów Szynowych, spółki-córki Zakładów Cegielskiego, w nocy z piątku na sobotę przejechał do zajezdni na ul. Fortecznej.
Co robi na Fortecznej? - Przechodzi ostatnie niezbędne próby do uzyskania homologacji - wyjaśnia Bogdan Pohl, wicedyrektor FPS. Jak zapewnia Pohl, w czwartek lub piątek, po przejściu brakujących prób homologacyjnych, nowoczesny tramwaj wyjedzie na ulice Poznania na praktyczne testy. Nie będą to kursy liniowe, ale pokazowe.

Po testowym dniu jazdy najnowszy tramwaj z Cegielskiego pojedzie do Gdańska na Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako, które odbędą się w dniach 10-12 października.

Fabryka Pojazdów Szynowych liczy na to, że jej produkt stanie się hitem na polskim rynku tramwajów. W tym roku z niskopodłogowym pojazdem wystartuje w opóźniającym się przetargu na dostawę tramwajów dla Warszawy. Będzie to pierwszy przetarg, w którym FPS wystartuje ze 118N zwanym "Pumą". Co ciekawe, już podczas pierwszych prezentacji tramwaj miał zamontowane warszawskie kasowniki. - Jeśli poznańskie MPK ogłosi podobny przetarg, to na pewno w nim weźmiemy udział. Bardzo byśmy chcieli, żeby nasze tramwaje jeździły po Poznaniu - przekonuje Pohl.

Trójczłonowy tramwaj 118 N ma 30,6 m długości i niską podłogę na 67 proc. swojej długości. Nowy wagon może pomieścić 212 pasażerów, w tym 80 na miejscach siedzących. Drzwi tramwaju są wyposażone w fotokomórki, co uniemożliwi przytrzaśnięcie pasażera. W tramwaju znajduje się miejsce na wózek inwalidzki.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona