Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Śmierdzący problem w autobusach i tramwajach

Justyna Machnik, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez djdark

Ktoś regularnie zanieczyszcza odchodami fotele w autobusach jeżdżących w Szczecinie i do Polic. Brudne są również tramwajowe wagony. Zdaniem przewoźników to celowe działanie.
Ostatnio pechowy kurs miał Bogdan Lelewski, kierowca ze Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

- Do autobusu został wylany ludzki kał. To było makabryczne. Śmierdziało w całym autobusie, ludzie się oglądali czy w coś nie wdepnęli. Ktoś robi to złośliwie, albo jest niespełna rozumu - relacjonuje Lelewski.

Jak informuje Grzegorz Ufniarz, kierownik Działu Przewozów SPPK, kierowcy i pasażerowie z "dziwnym zjawiskiem" mają do czynienia od września. - Zanotowaliśmy osiem przypadków zanieczyszczenia autobusu ludzkimi odchodami, głównie linii 107 - dodaje.

Ufniarz apeluje do pasażerów o pomoc: - Jeżeli spotkają się państwo z przypadkiem zanieczyszczania foteli, proszę szybko powiadomić kierowcę, wówczas będziemy w stanie poinformować policję i być może to pozwoli nam rozwiązać problem.

Na śmierdzące zanieczyszczenia skarżą się także inni przewoźnicy. W ten odrażający sposób zostały zabrudzone autobusy linii 54, 57, 59, 68 oraz tramwaje 2 i 12.

źródło: Polskie Radio Szczecin

8 komentarzy