Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Zatoka autobusowa jednostronnie

lw, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Do 20 października będzie nieczynna zatoka autobusowa przystanku "Jana z Czarnolasu" na ul. Obotryckiej w Szczecinie. Przebudowa polega na wymienianie nawierzchni - usunięty zostanie popękany beton a w jego miejsce ułożona będzie granitowa kostka. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego wykonuje prace w ramach tzw. bieżącego utrzymania dróg.
Po przeciwnej stronie, na niedawno zmodernizowanym odcinku ul. Obotryckiej (przy budowlanym hipermarkecie Leroy Marlin), autobusy zatrzymują się na pasie ruchu - przystanek jest wymalowany na asfalcie. Dlaczego tam nie ma zatoczki?

- Ponieważ nie było jej w projekcie organizacji ruchu - usłyszeliśmy w ZDiTM.

- Dlaczego jej tam nie umieszczono?

- Bo układ komunikacyjny w tym rejonie będzie w przyszłości zmieniony.

Przypomnijmy, że we wrześniu został oddany do użytku 400-metrowy odcinek ul. Obotryckiej. Został odnowiony przy okazji wybudowania hipermarketu Leroy Merlin. W ramach tej inwestycji firma SGI Komfort wybudowała dwa fragmenty dwupasmówki, pasy wyłączeniowe, chodniki i dwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Koszt budowy - 4,5 mln zł.

Ale częściowa przebudowa ul. Obotryckiej nie rozładowała ruchu w tym rejonie. Niezbędna jest modernizacja również tej części ulicy, która przylega do skrzyżowania z ul. Przyjaciół Żołnierza. Dopóki nie zniknie to tzw. wąskie gardło, będą się tu tworzyć korki. Inwestycja ma się zacząć już wkrótce.

Koncepcja przebudowy ul. Obotryckiej przewiduje również budowę zatoki autobusowej w kierunku Polic. Powstanie za skrzyżowaniem ul. Obotryckiej z ul. Jana z Czarnolasu.

źródło: Kurier Szczeciński

1 komentarz