Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin komunikacja miejska

MZK ma szefa

torwid za UM,

dodane przez torwid; zmodyfikowane

Krystian Wawrzyniak został nowym dyrektorem Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Szczecinie. Do konkursu na dyrektora MZK zgłosiło się dwóch kandydatów.
Jak informuje UM - komisja konkursowa oceniała przygotowanie merytoryczne kandydatów, ale przede wszystkim ich koncepcję dalszego funkcjonowania MZK. Głównym zadaniem będzie bieżące funkcjonowanie firmy oraz plan przekształcenia jej w spółkę prawa handlowego.

Krystian Wawrzyniak wykazał się także bardzo dobrą znajomością prawa polskiego i europejskiego w przedmiotowym zakresie oraz wiedzą z zakresu ekonomii.

Nowy dyrektor MZK ma 35 lat, z wykształcenia jest ekonomistą, ukończył Uniwersytet Szczeciński, posiada 11-letnie doświadczenie zawodowe. Pracował między innymi w wydziałach kredytowych banków komercyjnych, służbach finansowych dużych firm (międzynarodowej firmie z branży FMCG oraz spółce giełdowej). Od 6 lat jest pracownikiem Urzędu Miasta Szczecin i zajmuje się nadzorem właścicielskim nad spółkami z udziałem Gminy Miasto Szczecin.

Swoje obowiązki zacznie pełnić z końcem października, a stanowisko - już jako dyrektor - obejmie w grudniu, gdy wygaśnie umowa z poprzednim dyrektorem - Jerzym Mandukiem.

możliwość komentowania została wyłączona