Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

G - konserwa

Marek Rudnicki, Głos Szczeciński,

dodane przez Wojtek

Pomóżcie nam - poprosili nas mieszkańcy Wielgowa, Zdunowa, Płoni i Kijewa. - Mamy tylko jeden pośpieszny autobus i same z nim problemy.
- Autobus pośpieszny G zapewnia komunikację najodleglejszych, prawobrzeżnych dzielnic z centrum miasta. Jeżdżą nim dzieci do szkół i dorośli do pracy - piszą.

Mieszkańcy twierdzą, że kursów jest za mało. Dodają też, że autobus ten nie jeździ zgodnie z rozkładem jazdy.

Muszą wybierać taksówkę- Ma 8 kursów w ciągu dnia, a na dodatek na pl. Rodła wiecznie przyjeżdża spóźniony. Ponadto w Kijewie są marne szanse, żeby dostać się do niego. Jest tak zatłoczony. Jak uda się już wepchnąć do środka, to człowiek jedzie z nosem na szybie. Ciężko nawet oddychać w takim tłoku.

- Ciężko gdzieś dojechać z małym dzieckiem, gdy w autobusie jest tłok - mówi pani Anna, która ma roczną córkę. - To samo dotyczy osób z dużym bagażem. Najczęściej więc wzywają taksówkę.

Z badań wynika co innegoZwróciliśmy się w tej sprawie do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. To ta firma decyduje o zwiększeniu lub zmniejszeniu częstotliwości kursowania danej linii autobusowej. Decyduje też, która linia ma być zwykłą, a która pośpieszną.

- W przypadku linii G dotychczasowe jej badania nie wykazały potrzeby zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów, a wręcz wskazały na możliwość jej ograniczenia - przekonuje Marta Kwiecień - Zwierzyńska z ZDiTM. - Większą liczbę pasażerów odnotowaliśmy jedynie podczas kursów z Wielgowa o godzinach 7.01 i 7.31.

Zbadają i zastanowią sięMieszkańcy poruszają też jeszcze jeden wątek tej sprawy.

- Nie rozumiem, dlaczego mamy podróżować jak bydło, skoro płacimy za sieciówki tyle samo, co pasażerowie linii A, B, C, D czy E - mówi Janek, jeden z pasażerów, student Uniwersytetu Szczecińskiego. - Oni jeżdżą w lepszych warunkach, niż ja i mają więcej kursów do dyspozycji.

- ZDiTM ponownie policzy pasażerów i na tej podstawie podejmie stosowne działania - obiecuje Marta Kwiecień - Zwierzyńska.

źródło: Głos Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona