Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Kielce: Kontrole miejskich autobusów przed zimą

Marcin Sztandera, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Zarząd Transportu Miejskiego skontrolował we wtorek kieleckie MPK. Dwa autobusy nie mogły wyjechać na miasto.
- Takie kontrole przeprowadzamy dosyć rzadko. Ale zawsze staramy się, żeby przynajmniej raz w roku przed zimą sprawdzić stan autobusów - mówi Marian Sosnowski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach. Najpierw poinformowano MPK o dacie wizyty, a rano kontrolerzy sprawdzali autobusy wyjeżdżające z zajezdni przy ul. Jagiellońskiej. - Zwracaliśmy uwagę na czystość, oznakowanie, kasowniki - dodaje Sosnowski.

Sprawdzono około 80 pojazdów. - Mieliśmy trochę uwag, ale generalnie nie było źle. W kilku przypadkach brakowało w autobusie pełnej informacji dla pasażerów, w kilku było niesprawne oświetlenie tablic kierunkowych - wylicza Zbigniew Michnicki, kierownik Działu Organizacji Ruchu Pasażerskiego ZTM. Większość braków udało się usunąć od ręki. - Ale w dwóch przypadkach autobusy nie wyjechały, bo były niesprawne kasowniki. Zawiódł system informatyczny i tej usterki nie udało się szybko usunąć - tłumaczy Michnicki. Zapowiada, że w przyszłym tygodniu ZTM skontroluje drugą zajezdnię na Pakoszu.

Marek Wołoch, prezes MPK, bagatelizuje sprawę. - Przecież to były tylko dwa autobusy z 80. Niektóre uwagi były zresztą bardzo błahe. W MPK mamy większe problemy - mówi. Przyznaje jednak, że zima i przymrozki to trudny okres dla wiekowego taboru MPK. - Ale próbujemy go odmłodzić. Rozmawiamy na temat dzierżawy i zakupu autobusów młodszych niż używane teraz - zapowiada prezes. MPK zainteresowane jest używanymi jelczami, solarisami, ale takich ofert jest niewiele.

Miejski przewoźnik o kupnie używanych jelczy rozmawia z PKS-em Grodzisk Mazowiecki. To autobusy z 2004 roku, które obsługiwały linie w Warszawie. - To jedno ze źródeł. Myślę, że autobusy wybierzemy w ciągu dwóch tygodni - twierdzi prezes MPK.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona