Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Przyjadą kolejne tramwaje

mago, Głos Szczeciński,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

Dziś podpisano umowę z przedsiębiorstwem BVG, od którego Szczecin kupuje kolejne używane tramwaje.
Do listopada przyszłego roku do Szczecina trafią 32 żółte tatry. Pierwsze dwa wagony przyjadą na jazdy próbne za kilka dni. Reszta zacznie trafiać do miasta regularnie od kwietnia przyszłego roku.

Dziś w Urzędzie Miasta prezydent Piotr Krzystek i szefowie BVG podpisali umowę w sprawie zakupu tatr. Zdaniem władz miasta kolejny zakup w BVG to udana transakcja.

- Przez wiele lat szczecińskie tramwaje były zaniedbywane, starzały się - uważa prezydent Piotr Krzystek. - Ten zakup pojazdów używanych następuje w czasie, kiedy będziemy dochodzić do zakupów nowych tramwajów. W przyszłości czekają nas ogromne wydatki z tym związane.

Zdaniem przedstawicieli niemieckiego przewoźnika, współpraca ze Szczecinem układa się bardzo dobrze.

- Cieszymy się, że pierwsze kupione u nas tramwaje cieszą się uznaniem mieszkańców i techników - mówi Andreas Sturmowski, prezes zarządu BVG. - Mamy jeszcze tramwaje i możemy w przyszłości prowadzić o nich rozmowy.

Nowe używane tatry są nowsze od pojazdów kupionych wcześniej. W połowie lat dziewięćdziesiątych były gruntownie modernizowane. Cena jednego wagonu to 93 tys. euro.

źródło: Głos Szczeciński

Przeczytaj więcej na temat Tramwajowe „berlińczyki”: więcej na ten temat…
Przeczytaj również: Miasto kupi nowe tramwaje (18.10.2007)

możliwość komentowania została wyłączona