Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Warszawa: Śmiertelne wyjście z tramwaju

gap, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Wczoraj doszło do dwóch poważnych wypadków. Przed południem tramwaj przytrzasnął torbę staruszka, mężczyzna wpadł na tory i zmarł w wyniku doznanych obrażeń. Po południu osiem osób zostało rannych podczas zderzenia dwóch tramwajów na pl. Bankowym.
Do tragicznego wypadku doszło w al. Niepodległości. Z tramwaju wysiadał 84-letni mężczyzna. Drzwi przytrzasnęły jego torbę. Staruszek przewrócił się i wpadł na tory pod pojazd. Doznał poważnych obrażeń. Zmarł w szpitalu.

Po godz. 16 dwa tramwaje linii 26 najechały na siebie w al. Solidarności na wysokości Muzeum Niepodległości. W najcięższym stanie była motornicza. Nieprzytomną kobietę przewieziono do szpitala na Banacha.

- Lekko rannych zostało także siedmiu pasażerów - mówi Karol Jakubowski z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. - Mieli lekkie potłuczenia.

W al. Solidarności powstał korek. Policjanci z drogówki skierowali samochody na Krakowskie Przedmieście. Nie wiadomo, dlaczego jeden z tramwajów najechał na tył drugiego. Policja ustala okoliczności i przyczyny obu wypadków.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona