Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Kraków: Bilety okresowe tylko na karcie miejskiej

pil, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

Od tygodnia w punktach sprzedaży biletów na Kalwaryjskiej, Podwalu i w Krowodrzy Górce bilety okresowe sprzedawane są wyłącznie na Krakowskiej Karcie Miejskiej. Do końca tego roku stare bilety mają zniknąć.
Od czwartku w najważniejszych punktach przesiadkowych w Krakowie będzie stało 37 automatów biletowych. Co najważniejsze, oprócz biletów jednorazowych można w nich będzie również kupić każdy rodzaj biletu okresowego pod warunkiem, że mamy przy sobie gotówkę i magnetyczną Krakowską Kartę Miejską. Do końca roku automatów ma być łącznie 60. KKM wydaje za darmo każdy punkt sprzedaży biletów, a w trzech największych (Podwale, Kalwaryjska i Krowodrza) można dostać już tylko taki bilet.

Aby go kupić, nie trzeba więc stać w kolejce, bo w automacie można go nabyć o każdej porze na dowolnie wybrany okres. Kto jednak woli tradycyjny sposób zakupu, może to nadal zrobić w jednym z punktów sprzedaży.

Automaty mają jedną wadę. Zawsze trzeba mieć ze sobą gotówkę, bo nie da się w nich zapłacić za bilet kartą płatniczą. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne nie jest przekonane do tej formy zakupów i na razie zamówiło tylko trzy maszyny wyposażone w czytniki kart. - Jeżeli ta usługa się sprawdzi, w czytniki kart zostaną wyposażone również pozostałe urządzenia - deklaruje MPK.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona