Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Gorzów Wielkopolski: Pasażerowie oceniają MZK

pż, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Do 9 listopada Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie sprawdzi, czy mieszkańcy są zadowoleni z podróży autobusami i tramwajami.
Badanie zadowolenia klientów MZK przeprowadza co roku od chwili uzyskania certyfikatu jakości ISO. Przed rokiem swoją opinią podzieliło się 207 pasażerów. Najczęściej skarżyli się na ceny biletów, warunki oczekiwania na przystankach i podróży w autobusach. Najwyżej ocenili punktualność komunikacji miejskiej.

Tegoroczne badania rozpoczęły się pod koniec października. Ankieterzy MZK poproszą pasażerów o ocenę komunikacji miejskiej. Osoby, do których ankieterzy nie dotrą, a które chciałyby także zabrać głos, mogą w dni robocze w godz. 8-16 zgłosić się do Centrum Obsługi Klienta MZK przy ul. Drzymały. Ankietę będzie można wypełnić na miejscu.

Po opracowaniu wyników raport z badań zostanie opublikowany na stronie internetowej MZK. Nasz przewoźnik zamierza skupić się szczególnie na tzw. lukach jakościowych, czyli obszarach, w których różnica oczekiwań i oceny rzeczywistości jest największa. Ale wiadomo, że nie będzie to łatwe zadanie. Przykładem są ceny biletów. Gorzowianie narzekają, że są zbyt wysokie, tymczasem MZK planuje od nowego roku je jeszcze podnieść.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona