Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Agresywni awanturnicy w autobusie

marc, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

Pijani mężczyźni pobili w autobusie 17 letniego chłopca a potem znieważyli i uderzyli interweniującego policjanta.
Funkcjonariusz po zakończeniu służby jechał we wtorek po południu autobusem linii 77. Zauważył, że dwóch mężczyzn szarpie nastolatka. Podszedł, przedstawił się chcąc zakończyć awanturę. Wtedy jeden z napastników uderzył go pięścią w twarz a drugi zagroził, że uderzy go rozbitą butelką po winie. Uderzenie zamroczyło policjanta, kiedy się ocknął napastnicy wysiedli z autobusu. Policjant zadzwonił po kolegę z pracy i razem, prywatnym samochodem pojechali za sprawcami rozboju. Jednocześnie zadzwonili na numer 997.

Tymczasem napastnicy wsiedli do innego autobusu. Wysiedli z niego na ul. Kniewskiej. Wtedy policjanci wyskoczyli z auta i ich obezwładnili. Zatrzymani, 21 letni Patryk K. i 23 letni Sebastian W. wyzywali funkcjonariuszy i grozili im śmiercią.

Na miejsce dojechał też radiowóz policyjny. Sprawców poddano badaniu na trzeźwość. Patryk K. miał 2,18 promila alkoholu we krwi a Sebastian W. 1, 33 promila. Sebastian W. był już wcześniej karany za rozbój i kradzieże.

Biegły ma teraz ustalić stopień uszkodzeń ciała poszkodowanego chłopca i policjanta. Wstępnie wiadomo, że policjant ma uraz twarzo-czaszki a chłopiec uraz głowy i jest pod opieką lekarza.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona