Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Chcą, żeby autobusy jeździły inaczej

Sylwia Turkiewicz, Moje Miasto,

dodane przez end

Rady Krzekowa i Pogodna postanowiły połączyć siły. Wspólnie chcą zmienić trasę kilku linii autobusowych przebiegających przez osiedla.
Przedstawiciele rad osiedlowych spotkali się u zbiegu ulic Brackiej i Łukasińskiego.

- Mieszkają tu ludzie, którzy czują się zupełnie pozbawieni kontaktu z miastem. Trzeba to zmienić - mówi Władysław Gawroniak z Rady Osiedla Pogodno.

Rady chcą, by autobusy linii 60, 53 i 75 kursowały inaczej.

- Niektórzy mieszkańcy do najbliższego przystanku mają nawet 2 km! - mówią. - Od długiego czasu słyszymy głosy na ten temat. Osiedle się rozbudowuje, przybywa domów, a ludzie nie mają jak jeździć do pracy.

Jaki jest pomysł rad osiedla? Po pierwsze, poprowadzić linie przez Łukasińskiego (obok jednostki wojskowej), a także przez Taczaka. Po drugie, przywrócić komercyjne linie hipermarketów.

- Na Taczaka są przystanki, które są nieużywane - mówi Gawroniak. - Chcielibyśmy, żeby znów były wykorzystywane, w końcu po to są.

O swoją wizję walczą już ponad rok. Bez skutku. Na czwartkowe spotkanie zaprosili ZDiTM. Nikt z zarządu dróg się nie pojawił.

- Szkoda, że nikt nie chce z nami rozmawiać - rozkładają ręce społecznicy.

Rady postanowiły, że od tej pory wspólnie zaczną walczyć o swoje pomysły. Następne spotkanie przewidzieli na wtorek.

- Może jeśli zaczniemy podpisywać się wspólnie pod listami do urzędów, zaczną nas traktować poważniej - mówi Janusz Fert, przewodniczący rady osiedla Krzekowo-Bezrzecze.

źródło: Moje Miasto

możliwość komentowania została wyłączona