Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Bydgoszcz: Zabytkowy turystyczny tramwaj już gotowy

Dawid Maćkowski, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark 

Stanie w połowie grudnia u zbiegu ul. Długiej i Jana Kazimierza. Znajdzie się w nim punkt informacji turystycznej. Wagon już jest wyremontowany, czeka jeszcze tylko na malowanie i wstawienie szyb.
Zabytkowy wagon pochodzi z 1953 r. Po ulicach Bydgoszczy jeździł jako pojazd techniczny. Jego remont rozpoczął się w połowie września. Od tego czasu zmienił się nie do poznania. Pojazd został ocieplony, pojawił się nowy sufit i ściany, został też wzmocniony. - To już praktycznie koniec prac. Teraz musimy go jeszcze tylko pomalować i zamontować gotowe już szyby - mówi Piotr Garsztka ze Stowarzyszenia ,,Bydgoska Starówka", które jest pomysłodawcą postawienia pojazdu w centrum Bydgoszczy. Barwy są już znane. Dolna część wagonu będzie czerwona, górna - kremowa. Prawdopodobnie zostanie też namalowane logo Miejskich Zakładów Komunikacyjnych.

Wiadomo już dokładnie, jakie będzie przeznaczenie wozu. Powstanie w nim centrum informacji turystycznej, w którym będzie można dowiedzieć się, co warto zobaczyć w naszym mieście. Będzie tam też można kupić pamiątki i mapy Bydgoszczy. Do tego w wagonie znajdzie się miejsce na niewielką kawiarenkę internetową z kilkoma komputerami i restauracyjkę z czterema stolikami. Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie się prowadzeniem tej działalności.

- Kiedy tramwaj stanie na Długiej, zorganizujemy przetarg i wybierzemy najlepszą ofertę - zapewnia Garsztka. I dodaje, że nowa atrakcja nie tylko ułatwi życie turystom, ale jest także szansą na ożywienie ulicy. - Na pewno w ten sposób przyciągniemy sporo osób. Może dzięki tramwajowi tętnić życiem będzie nie tylko starówka, ale też Długa - zastanawia się.

Według wstępnych planów tramwaj pojawi się na ulicy w połowie grudnia. - Nie chcemy podawać dokładnego dnia, ale na pewno nastąpi to w ciągu kilku najbliższych tygodni - zapewnia Garsztka.

Remont i postawienie tramwaju przy Długiej możliwe jest dzięki miejskim pieniądzom. Ratusz przeznaczył na ten cel prawie 200 tys. zł.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona