Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Trójmiasto: Wspólny bilet od Nowego Roku

Michał Tusk, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Udało się! Urzędnicy trzymali nas w napięciu do ostatniej chwili - w końcu jednak Gdańsk dogadał się z pozostałymi członkami Związku Komunikacyjnego i od 1 stycznia będziemy mogli korzystać z biletów metropolitalnych.
Sprawa wspólnego biletu dwa tygodnie temu ponownie zawisła na włosku - Gdańsk nie chciał podpisać umowy, dotyczącej sprzedawania biletów metropolitalnych w sieci sprzedaży gdańskiego Zarządu Transportu Miejskiego, w formie zaproponowanej przez Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej (ta instytucja wprowadza wspólny bilet, a od 2009 r. całkowicie przejmie zarządzanie komunikacją miejską w aglomeracji gdańskiej). - Musimy znaleźć rozwiązania dopracowane pod względem prawnym - tłumaczył wtedy wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki. Na szczęście świąteczny nastrój udzielił się także urzędnikom, którzy dogadali się w ekspresowym tempie. - Wszystkie strony doszły do porozumienia - mówi Hubert Kołodziejski, przewodniczący MZKZG. - Trwa już rozprowadzanie biletów całodziennych po punktach sprzedaży w Trójmieście. Będzie można je kupić od 29 grudnia.

Inaczej sytuacja wygląda, jeśli chcemy zakupić bilet okresowy. Do tego potrzebujemy bowiem karty czipowej, na której swoje bilety kodują mieszkańcy Gdańska i Wejherowa, lub elektronicznej legitymacji studenckiej. Jej gdyński odpowiednik wprowadzony zostanie do użytku 28 grudnia.

- Wtedy na naszej stronie internetowej pojawi się możliwość wypełnienia wniosku o wydanie karty - mówi Marcin Gromadzki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni. W przeciągu kilku miesięcy pojawi się także możliwość kodowania na karcie tradycyjnych gdyńskich biletów okresowych. Równocześnie, najprawdopodobniej za pół roku, bilety miesięczne w formie znaczków zostaną zupełnie wycofane z użytku.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona