Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Gdańsk: Nowe ceny biletów - drożej, ale dalej

mt, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Dziś pierwszy dzień obowiązywania zmienionej taryfy w Gdańsku. Najważniejsza zmiana to zastąpienie biletu 10-minutowego za 1,40 zł biletem na kwadrans za 2 zł. O piętnaście minut wydłuży się także okres ważności biletu za 2,80 zł.
Nową taryfę zaproponował w listopadzie gdańszczanom wiceprezydent miasta Maciej Lisicki. Jej założeniem była obniżka cen większości biletów okresowych (nawet o 22 zł w przypadku biletu sieciowego), oraz podwyżka ceny najtańszego biletu 10-minutowego. O ile obniżki nie wywołały dużych emocji, o tyle podwyżka biletu za 1,40 zł skończyła się prawdziwą burzą. - Postanowiliśmy pójść na kompromis - mówi Lisicki. - Nie zrezygnowaliśmy z podwyżki, ale wydłużyliśmy czas ważności biletu do 15 minut. Dodatkowo, podobny manewr przeprowadziliśmy z biletami półgodzinnymi, które od dziś umożliwiają podróżowanie przez 45 minut, choć w ich przypadku cenę pozostawiliśmy bez zmian.

Nowa taryfa w przejazdach jednorazowych obowiązuje od dzisiaj. Tańsze bilety okresowe możemy kupować już od 1 stycznia.

Na razie bilety o nowych nominałach - za 1zł i 2zł - będą sprzedawane razem z dotychczasowymi (aż do wyczerpania zapasów karnetów po 70 gr, które nie są już potrzebne). Dostępne będą również tzw. dokładki, czyli bilety za 30zł, które umożliwią pasażerom posiadającym "zapasy" starych nominałów uzyskanie biletu 15-minutowego. Kolejną nowością będą karnety czterobiletowe, zamiast obecnych trzybiletowych. - To bardziej praktyczne, gdyż na jednym karnecie możemy odbyć dwie podróże tam i z powrotem - mówi Lisicki. - Dotychczas konieczne było dokupienie kolejnego karnetu.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona