Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Kierowcy autobusów chcą po 500 zł podwyżek

mpr, Gazeta Wyborcza,

dodane przez end; zmodyfikowane

- Pracownicy dali nam wolną rękę w walce o podwyżki - mówi Zdzisław Cuber, szef Związku Zawodowego Kierowców z SPA "Klonowica".
Prezes SPA "Klonowica" Krzysztof Putiatycki nie wyklucza zwiększenia wypłat, ale uważa żądania kierowców za zbyt wygórowane. - W ciągu tygodnia przygotuję analizy. Przedstawię ludziom, o ile mogę podnieść płace, ale na pewno nie będą to pieniądze tak duże - twierdzi szef spółki.

Żadna ze stron nie potrafi określić, czy i kiedy może dojść do strajków.
W poniedziałek związkowcy dwukrotnie spotkali się z załogą, by omówić strategię walki o podwyżki płac. - Dotychczas dostawaliśmy po 80-100 zł podwyżek. To pieniądze nieodczuwalne dla nas. Żądamy poważnego wzrostu wynagrodzeń - wyjaśnia Cuber.

- Najpierw spotkam się w wąskim gronie tylko ze związkowcami na negocjacjach. Mam nadzieję na bardziej konstruktywne spotkanie niż poniedziałkowe - mówi Putiatycki.

Na kolejne spotkanie związkowcy chcą zaprosić odpowiedzialnego za komunikację wiceprezydenta Beniamina Chochulskiego.

- Potem, jeśli te spotkania będą tak samo bezowocne, jak dotychczasowe, nie wykluczamy sporu zbiorowego - twierdzi Cuber. - Skorzystamy z wszystkich prawnie dopuszczalnych metod ubiegania się o podwyżki.

W SPA "Klonowica" pracuje ponad 150 kierowców. Spółka, która obsługuje całe lewobrzeże, boryka się z dużą rotacją kadr. Kierowcy wybierają pracę za granicą. Wczoraj do Norwegii wyjechało kolejnych 17. Jeszcze w grudniu pracowali w szczecińskiej komunikacji miejskiej.

źródło: Gazeta Wyborcza

12 komentarzy