Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Bydgoszcz: Awarie autobusów nie mogą uderzać w pasażerów

ka,Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Jeszcze przez tydzień pasażerowie z biletami miesięcznymi na linię 69 mogą podróżować całą komunikacją miejską bez dodatkowych opłat.
Pierwotnie planowano, że bilety na linię 69 będą ważne we wszystkich autobusach i tramwajach do niedzieli. W czwartek Zarząd Dróg Miejskich przedłużył ten okres aż do 18 stycznia. - Wzięliśmy pod uwagę, że może jeszcze przymrozić i część starego taboru Mobilisu będzie miała kłopoty z wyjazdem na trasę - wyjaśnia Daniel Sarul, zastępca dyrektora ZDMiKP. - A nie powinniśmy za to karać klientów komunikacji miejskiej.

Drogowcy twierdzą, że sytuacja na linii z dnia na dzień polepsza się. Choć jeszcze codziennie w autobusach zdarzają się awarie, nie ma już takich katastrofalnych dni jak miniony czwartek, kiedy 17 spośród 27 pojazdów zostało w zajezdni. Jeszcze lepiej ma być w przyszłym tygodniu, kiedy na trasę wróci nowoczesny Solaris, który ponad tydzień temu miał stłuczkę. Na ulicach pojawią się również trzy przegubowe autobusy marki DAF, które wypożyczył szef Mobilisu.

Jak długo potrwa taki stan przejściowy, będzie wiadomo w czwartek. Wówczas sąd okręgowy rozpatrzy skargę konsorcjum Gros-Forbus-Henzago na wyniki przetargu, który wygrała firma Mobilis. Jeśli sąd odrzuci zażalenie, ZDMiKP będzie mogło podpisać sześcioletnią umowę z nowym przewoźnikiem. Spółka zobowiązała się, że w takim przypadku do końca lutego na linii nr 69 jeździć będą tylko niskopodłogowe Solarisy. Na razie Mobilis ma podpisaną tymczasową umowę "z wolnej ręki".

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona