Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Bydgoszcz: Kraksa na torach. Dwie osoby ranne

Aleksandra Lewińska, Gazeta Wyborcza,

dodane przez X

Trzy wagony tramwajowe wykoleiły się w niedzielny wieczór na ul. Perłowej. Wymusiło to ogromne zmiany w poniedziałkowej komunikacji - setki bydgoszczan miały rano kłopoty z dotarciem do pracy, do szkół.
Do zderzenia doszło tuż po godz. 21. W wagon techniczny wjechał tramwaj linii nr 4, który był awaryjnie holowany do zajezdni.

Andrzej Banaszkiewicz, 59-letni bydgoszczanin, obserwował wypadek zza szyby pobliskiego baru Łuczniczka: - To był moment - mówi. - Tramwaj jechał z góry i wyglądało to tak, jakby się po prostu nie zatrzymał. Nie wiem dokładnie, co się stało. Nagle usłyszałem ogromny hałas i zobaczyłem mnóstwo kurzu. Przestraszyłem się okropnie.

Wóz techniczny przewrócił się na bok i zajął pas ruchu. Wagony czwórki stanęły w poprzek ulicy. Wszystkie nadają się do kompletnego remontu.

Na miejscu stawiła się kilkunastoosobowa ekipa pracowników MZK z dźwigiem i innym ciężkim sprzętem.

W żadnym wagonie nie było pasażerów. - Ucierpieli jednak motorniczy i mechanik z obsługi technicznej - mówi Mariusz Wawerka, rzecznik prasowy Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. - Obaj trafili do szpitala, podobno jeden jest w ciężkim stanie.

Do późnych godzin wieczornych nie było wiadomo, czy tramwaje ruszą rano zgodnie z planem. - Mamy pozrywane trajektorie. Jeszcze nie oceniliśmy, jak szybko uda się je naprawić - mówi Wawerka. - Ruch samochodowy powinniśmy do rana udrożnić. Mam nadzieję, że służbie MZK uda się podnieść przewrócony wagon - zapowiadał w niedzielę po godz. 22. Niestety, do rana nie udało się przywrócić ruchu tramwaju na górny taras Bydgoszczy.

Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane.

źródło: Gazeta Wyborcza, 18.01.2008

brak komentarzy