Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Komunikacja miejska bez porozumienia

mpr, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Tramwajarze są bliscy strajków. Kierowcy z Polic czekają na rozmowy. Urzędnicy z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego mają szansę na połowę wymarzonych podwyżek.
Najdalej do porozumienia jest w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym obsługującym tramwaje. Pracownicy żądają 30-procentowych podwyżek. To oznacza średni wzrost comiesięcznej pensji o ok. 1100 zł (teraz to ok. 3400). Tymczasem dyrektor Krystian Wawrzyniak podczas środowych negocjacji zaproponował jedynie po 90 zł podwyżki dla motorniczych (200 osób) oraz po 50 zł dla pozostałych pracowników (500 osób). - Zaproponowałem też 200 tys. zł na kwartalne premie uznaniowe oraz powrót do rozmów o ewentualnych kolejnych podwyżkach za pół roku - mówi Wawrzyniak.

Czy związkowcy pójdą na taki układ? Mało prawdopodobne. Na razie w referendum opowiedzieli się za strajkiem, w razie gdyby nie spełniono ich postulatów. Kolejne rozmowy 26 lutego.

Kierowcy Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Transportowego także w referendum opowiedzieli się za strajkiem. Termin rozmów z przedstawicielami Polic i Szczecina wyznaczono na 2 marca. Do tego czasu żółto-zielone autobusy będą kursowały.

W ZDiTM związki domagają się po 300 zł dla każdego pracownika. Na razie strona miejska oferuje 128 zł i możliwość kolejnych rozmów w drugiej połowie roku. - Raczej dojdziemy do porozumienia - mówi Paweł Tarczyński, dyrektor ZDiTM.

źródło: Gazeta Wyborcza

brak komentarzy