Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Wrocław: Miejskie autobusy: jednak kupimy mercedesy

Piotr Walczak, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Firma Volvo wycofała protest dotyczący warunków przetargu na zakup stu autobusów miejskich. Oznacza to, że MPK może już zakończyć transakcję z Mercedesem i to pojazdy tego koncernu za kilka miesięcy wyjadą na ulice.
W poniedziałek do MPK we Wrocławiu dotarło pismo z Urzędu Zamówień Publicznych o zakończonej kontroli przetargu na dostawę autobusów miejskich dla Wrocławia. UZP stwierdził, że przetarg był przeprowadzony poprawnie. Jednocześnie Volvo wycofało swój protest. Teraz miasto możne już podpisać umowę kupna-sprzedaży z Mercedesem.

Laszlo Rakasz, dyrektor ds. strategii w Evobusie, dilerze Mercedesa: - Zaprezentowaliśmy najnowocześniejszy autobus Mercedesa - Citaro. Tego modelu nie ma jeszcze żadne inne miasto w Polsce. Citaro jeżdżą po ulicach miast w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Autobus jest wyposażony m.in. w monitoring, ekologiczny silnik i klimatyzację dla kierowcy.

Sto autobusów będzie kosztowało 117 mln zł. Mercedesy na ulice Wrocławia wyjadą na przełomie sierpnia i września. To rok później, niż planowano - tyle czasu trwało wyjaśnianie zastrzeżeń UZP i firmy Volvo do warunków przetargu.

źródło: Gazeta Wyborcza

Przeczytaj również: Dłużej poczekamy na nowe autobusy MPK (27.12.2007)

możliwość komentowania została wyłączona