Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Kielce: Tajne negocjacje o sprzedaży kieleckiego MPK

Marcin Sztandera, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

W kieleckim ratuszu rozpoczęły się w czwartek rozmowy w sprawie sprzedaży udziałów w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji.
Przebieg negocjacji, które trwały wczoraj około czterech godzin, jest tajny.

- Strony ustaliły, że nie będą podawać żadnych informacji na temat rozmów do czasu ustalenia ostatecznej wersji umowy - mówią zgodnie Anna Ciulęba, rzeczniczka prasowa prezydenta, i Bogdan Latosiński, szef "Solidarności" w MPK.

Następną turę rozmów zaplanowano na przyszły tydzień. Mają one doprowadzić do zakupu pakietu większościowego w MPK przez przez Kieleckie Autobusy, spółkę założoną przez pracowników MPK.

- Strony traktują te negocjacje bardzo poważnie i jestem dobrej myśli - mówi Latosiński.

Nie wiadomo, kiedy dojdzie do porozumienia. Tajemnicą jest wycena przedsiębiorstwa przygotowana przez Kieleckie Autobusy. Według Radia Kielce to mniej niż 9 mln zł. - Nie komentujemy tego - mówi Latosiński.

Równocześnie miasto zleciło przygotowanie wyceny przez firmę zewnętrzną. - Wiele wskazuje, że ostateczna suma, za którą będą sprzedane udziały, to będzie średnia z tych dwóch wycen - mówi nam anonimowo jeden z urzędników.

Tymczasem MPK ogłosiło już swoje plany inwestycyjne na rok 2008. - To informacja dla potencjalnych dostawców, żeby mogli się przygotować - podkreśla Marek Wołoch, prezes MPK. W planach jest m.in. powiększenie taboru o 25 autobusów niskopodłogowych o wartości 4,5 mln euro bez VAT-u.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona