Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

Szczecin artykuł

Nie ma porozumienia w MZK

Grzegorz Gibas, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez lukasz007; zmodyfikowane

Nie ma porozumienia w sprawie podwyżek płac w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Szczecinie. Związkowcy zrezygnowali z 30-procentowego wzrostu pensji. Teraz zaproponowali 15 procent, czyli około 300 złotych netto dla każdego pracownika. Dyrekcja MZK ma pieniądze na podwyżki w wysokości średnio 60 złotych na osobę.
O większe pieniądze firma musi się zwrócić do miasta. Negocjator Andrzej Durka powiedział, że z propozycją związków zawodowych działających w Miejskim Zakładzie Komunikacji musi zapoznać prezydenta Szczecina.

Jeżeli władze miasta nie zgodzą się na proponowane w MZK podwyżki, jutro dojdzie do podpisania protokołu rozbieżności. Otwiera to drogę do strajku w szczecińskim zakładzie. Podwyżki w MZK to duży problem dla miasta. W firmie pracuje 700 osób. 30-procentowy wzrost wynagrodzeń, jaki proponowały związki zawodowe na początku negocjacji, kosztowałby budżet Szczecina 10 milionów złotych.

W Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego też nie doszło dziś do porozumienia w sprawie podwyżek płac. Negocjator przedstawił propozycje władz miasta dotyczące wzrostu wynagrodzeń w tej firmie. Kolejna tura rozmów w ZDiTM-ie odbędzie się w poniedziałek.

źródło: Polskie Radio Szczecin

94 komentarze