Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Berlin: Sparaliżowana komunikacja w Berlinie

marc, pap, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Stanęły berlińskie autobusy, tramwaje i pociągi. Bezterminowy strajk rozpoczęły związki zawodowe berlińskiej komunikacji.
Protest rozpoczął się o godz. 2 nad ranem. Stanęły autobusy, nie kursują tramwaje i kolejka podziemna. Połączenie kolejowe Szczecina z Berlinem działa, ale poruszanie się po samym mieście jest bardzo uciążliwe. Mieszkańcy Berlina, którzy usiłowali rano dostać się do pracy czy szkoły, oraz turyści zdani są jedynie na naziemną kolejkę S-Bahn, rowery, taksówki i prywatne samochody, które ustawiały się w długich korkach.

Protesty zorganizowały związki zawodowe berlińskiej komunikacji BVG oraz ogólnoniemiecki Ver.di, który w całym kraju zrzesza ok. 1,3 mln pracowników służb publicznych. Związkowcy żądają podwyżki wynagrodzeń w wysokości od 8 do 12 procent, jednak nie mniejszej niż 200 euro miesięcznie.

Strajk jest bezterminowy, kiedy zakończy się, nie wiadomo. Na czwartek zaplanowano kolejną rundę rozmów z pracodawcami, którzy proponują tylko pięcioprocentową podwyżkę w ciągu dwóch lat.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona