Wszystkie Ze Szczecina W skrócie Z kraju Według linii

z kraju artykuł

Poznań: Roczna sieciówka za 4 zł? Sprawdź, dla kogo

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Pociechy rodziców, którzy wychowują czworo i więcej dzieci, od 18 marca będą mogły jeździć komunikacją miejską z 95-procentową zniżką.
Ulgi uchwaliła rada miasta w styczniu. Przepis uprawomocni się 18 marca. W Poznaniu jest ok. 1350 rodzin wielodzietnych, które obejmie zniżka, z tego 90 proc. żyje poniżej minimum socjalnego. Nowa ulga ma kosztować budżet miasta ok. 1 mln 750 tys. zł.

Do korzystania z 95-proc. zniżki uprawnione będą dzieci w wieku przedszkolnym i młodzież ucząca się, do ukończenia 20 lat, z rodzin wychowujących czworo i więcej dzieci, zamieszkałych w Poznaniu. Imienna miesięczna sieciówka dla takich dzieci będzie kosztowała 4 zł.

Zgodnie z uchwałą rady miasta dokumentami uprawniającymi do nabycia tego biletu są: legitymacja szkolna wraz z dowodami stwierdzającymi spełnienie warunków do korzystania z tej ulgi. O jakie dowody chodzi? - Np. o odpisy aktów urodzenia dziecka i rodzeństwa, oświadczenia rodzica lub opiekuna - mówi Piotr Snuszka z wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej. - W najbliższych dniach wspólnie z przewoźnikiem będziemy to jeszcze uściślać - dodaje.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona